ΚΔΒΜ Σύνολο στην ΑΡΤΑ

Θα μιλήσω απλά θα αναφερθώ με γνώσεις που έχω λόγω του επαγγέλματος.Σήμερα θα πω πως καταλαβαίνω εγώ το τι απαιτεί μια πρόσληψη στον ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών.1.Αν από μικρός είσαι επιμελής έχεις ήδη πτυχίο στις ξένες γλώσσες.2.Πτυχίο απαραίτητο στην Πληροφορική.3.Μεταπτυχιακό/α ο πληθυντικός για να έχουμε σίγουρη πρόσληψη σε κάποιες κατηγορίες όπως οι Φυσικοί, Νηπιαγωγοί κλπ4.Μοριοδοτούμενα ετήσια σεμινάρια από Ελληνικά Πανεπιστήμια.5.Πολλοί/ες καταλήγουν να κάνουν ΑΣΠΕΤΕ να αποκτήσουν εκπαιδευτική επάρκεια μιας και όλα τα άλλα μη καθηγητικά πτυχία την έχουν ανάγκη.6.Πολλοί/ες καταφεύγουν να βγάζουν και δεύτερο πτυχίο Πανεπιστημιακό αφού κάνουν κατατακτήριες εξετάσεις.7.Τελευταίο έχουμε και άτομα με διδακτορικό να καταφεύγουν στο μια θέση σε σχολείο.Θέλεις μια θέση στο Δημόσιο σχολείο. Είμαστε δίπλα σας να σας ενημερώσουμε.Πέρα από τα δημόσια σχολεία το μεταπτυχιακό είναι χρήσιμο για όλους τους διορισμούς στο δημόσιο μιας και έχει μεγάλο αριθμό μορίων. Ναι και οι δημόσιοι υπάλληλοι το έχουν ανάγκη.

ΛΥΤΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΚΔΒΜ ΣΥΝΟΛΟ/ΑΡΤΑ/τηλ. 2681027030

email για όλη την Ελλάδα p.lytras@yahoo.gr